چه طور وارد حیطه شغلی مکانیکی شویم ؟

اگر قصد دارید وارد حیطه شغلی مکانیکی شوید، باید بدانید که مکانیک خودرو در حال حاضر یکی از پر درآمدترین مشاغل موجود در بازار در تمام دنیا است. علت این پر رونق بودن نیز به وضوح قابل درک است، زیرا استفاده از وسایل نقلیه همه روزه در حال گسترش است و این به معنای افزایش نیاز به تعمیر خواهد بود.

مشاغل حوزه اتومکانیکی جزو شغل های آزاد محسوب می شوند و به همین دلیل است که افراد فعال در این حوزه کاری از آزادی عمل بالایی برخوردار هستند. در واقع اگر شما در یک تعمیرگاه مکانیک خودرو کار کنید و خود مالک و مدیر آن باشید، می توانید به سادگی در زمان های مورد نیاز از کار دست بکشید و به امور دیگر بپردازید، که این امر نیز خود یک مزیت شغلی محسوب می شود.

برای راه اندازی مکانیکی خود یک طرح تجاری در نظر بگیرید

اندازه کسب و کار را مشخص نمایید

طرح تجاری در مراحل راه اندازی مکانیکی به این امر اشاره دارد که وسعت کار شما تا چه اندازه خواهد بود و شما به چه تعداد از مشتریان سرویس خواهید داد. این می تواند تعیین کننده میزان فضای مورد نیاز، سرمایه لازم و تعداد کارمندانی باشد که به حضور آن ها احتیاج خواهید داشت.

مکان های احتمالی برای مغازه را مشخص نمایید

افتتاح یک مغازه جدید بسیار هزینه بر تر از خریداری یا اجاره یک مغازه فعال خواهد بود. اگر بخواهید یک مکانیکی را از صفر بسازید باید مغازه را با این حرفه سازگار کنید و این اقدام بسیار هزینه بر است. بهترین مکان برای راه اندازی یک مغازه تعویض روغنی ویژگی های زیر را خواهد داشت:

  • در مکانی پر تردد با دسترسی آسان واقع شده باشد.
  • علاوه بر بخش فنی یک اتاق برای استراحت یا بخش اداری نیز داشته باشد.

تجهیزات مورد نیاز مکانیک خودرو را برآورد نمایید

شما برای راه اندازی مغازه مکانیکی به وسایل و تجهیزات مشخصی احتیاج خواهید داشت. بهتر است در ابتدای کار به همه این وسایل فکر کنید و برآورد نسبی از هزینه مورد نظر به عمل بیاورید.

منابع مالی خود را مشخص کنید

باید بسنجید که به چه منابع مالی نیاز خواهید داشت. علاوه بر خرج و هزینه های لازم برای فراهم سازی مغازه و تجهیزات، به منبعی مالی برای تامین نیازهای جاری احتیاج خواهید داشت. این موارد شامل حقوق کارمندان، بیمه، هزینه آب، برق، گاز و وسایل و مواد مصرفی است.

مزیت تجاری مکانیکی خود را مشخص کنید

مزیت تجاری شما در حرفه، شامل خدمتی خواهد بود که سایر مغازه های مکانیکی به مشتریان خود ارائه نمی دهند. این خدمت یا خدمات می تواند برای شما ویژگی مثبت بسیار بزرگی محسوب شود و به شما شانس زنده ماندن و رشد در این بازار رقابتی را بدهد.

مغازه خود را باز کنید

پس از آنکه طرح تجاری را برای راه اندازی مغازه مکانیکی خود مشخص نمودید، باید به صورت عملی به افتتاح این مرکز بپردازید. مراحل افتتاح یک مرکز خدمات مکانیک خودرو شامل مراحل زیر هستند:

  • اخذ مدرک مهارت مکانیک خودرو فنی و حرفه ای
  • اخذ مجوز افتتاح مکانیکی
  • استخدام کارمندان مورد نیاز
  • تهیه لیست بیمه
  • همکاری با سایر مغازه های هم صنف مانند لوازم یدکی فروشی و باتری سازی ها برای گسترش مشتریان

نتیجه گیری: راه اندازی مکانیکی سخت و دشوار نیست

اگر بخواهید یک مرکز خدماتی مکانیک خودرو افتتاح کنید، باید مراحل آن را بدانید، تا در هزینه کرد دچار مشکل نشده و ضرر و زیان نبینید. اگر بدانید که برای راه اندازی یک مغازه مکانیکی باید چه مراحلی را طی کنید، در این مسیر با مشکل مواجه نخواهید شد. برنامه ریزی در مورد این فرایند می تواند تضمین کننده موفقیت شما در دراز مدت باشد. مطلبی که در مورد این شغل خواندید، توسط فنی نویسندگان فنی مگ و از این منبع به فارسی بازگردانده شده است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.