نحوه تیز کردن ماشین موزر : چه طور می توان تیغه های ماشین اصلاح را تیز کرد؟

بیشتر ماشین های اصلاح دارای خاصیت تیز کنندگی خودکار هستند که تیغه ها را به طور خودکار تیز نگه می دارند، اما اگر این وسایل به طور منظم روغن کاری نشده و تمیز نشوند، ممکن است تخریب شده و کند گردند. اگر می خواهید نحوه تیز کردن ماشین موزر را بدانید و متوجه شوید که چه طور می توان تیغه های ماشین اصلاح را تیز کرد، بهتر است این مطلب را تا انتها بخوانید.

نحوه تمیز کردن ماشین موزر

اگر می خواهید ماشین اصلاحی تیز داشته باشید که به درستی کار کرده و مشکلی برای شما ایجاد نکند، بهتر است ماشین اصلاح خود را همیشه تمیز نگهدارید. به این ترتیب اولین گام در نحوه تیز کردن ماشین موزر تمیز کردن تیغه های آن است. برای تمیز کردن تیغه های موزر باید مراحل زیر را به ترتیب پشت سر بگذارید.

1-پیچ نگهدارنده تیغه ها را باز کنید

این پیچ ها در کف قسمت قرار گیری تیغه ها وجود دارند. شما می توانید آن ها را شل کرده و تیغه ثابت را از بدنه ماشین موزر جدا کنید، سپس تیغه متحرک نیز از جای خود خارج خواهد شد.

بازکردن پیچ های موزر پیش از تیز کردن تیغه

2-با استفاده از یک فرچه یا مسواک ماشین را تمیز کنید

در این مرحله باید با استفاده از یک فرچه یا مسواک، ماشین ریش تراش را تمیز نمایید. تمیز کردن ماشین موزر حرکت را بسیار ساده تر کرده و از ایجاد مشکل برای ماشین ریش تراش جلوگیری می کند.

3-آلودگی ها را با استفاده از ینبه الکلی تمیز کنید

چنانچه پس از تمیز کردن تیغه ها با مسواک، اثری از آلودگی یا زنگ زدگی بر روی تیغه ها دیده شد، بهتر است از الکل ایزوپروپیل 90% و پنبه برای پاک کردن تیغه موزر خود استفاده کنید، تا بتوانید روند تیز کردن موزر را با موفقیت ادامه دهید.

4-تیغه ها را با استفاده از پنبه خشک تمیز کنید

پس از آن باید تیغه ها را باید با استفاده از یک تکه پنبه تمیز، خشک کنید. اگر پس از خشک کردن بر روی تیغه های موزر اثری از آلودگی ها مشاهده شد، مرحله قبل را بار دیگر تکرار نمایید.

5-با استفاده از سنگ مخصوص نوک تیغ ها را تیز کنید

در این مرحله باید با استفاده از سنگی مشابه سنگ چاقو تیز کنی، البته با بافت نرم تر و زبری کمتر، تیغه ها را تیز نمایید. دقت کنید، که کشیدن بیش از حد تیغه بر روی سنگ می تواند تیغه را به جای تیز کردن خراب نماید و در زمان تیز کردن موزر و تیغه های آن باید با حساسیت بالایی به این کار بپردازید.

6-تیغه موزر را سر جای خود ببندید

به همان نحوه ای که تیغه ماشین ریش تراش را در مرحله ابتدایی باز کردید، می توانید تیغه ها را در سر جای خود گذاشته و پیچ ها را محکم کنید. برای یادگیری نحوه تنظیم تیغه موزر می توانید، مقاله آموزش صفر کردن نمره موزر را بخوانید.

7-تیغه ها را روغن بزنید

حال که تیغه های ماشین اصلاح موزر خود را تیز کرده و در سر جای خود قرار دادید، وقت آن رسیده است که آن ها را روغنکاری کنید، تا عمر بیشتری پیدا کنند.

نکات نهایی

اگر می خواهید ماشین اصلاح شما تیغه هایی تیز داشته باشد، باید از خیس شدن آن تا حد امکان جلوگیری نمایید. طریقه تیز کردن تیغ موزر، چندان پیچیده نیست ولی زریزه کاری های خاص خود را دارد.

مطلبی که در مورد نحوه تیز کردن تیغه ماشین موزر و تمیز کردن آن خوانید، از وب سایت wikihow به فارسی بازگردانده شده است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.