معرفی نرم افزار پریمیر پرو ( Adobe Premiere Pro )

درباره معرفی نرم افزار پریمیر پرو ( Adobe Premiere Pro ) می توان گفت نرم افزار پریمیر یکی از بهترین نرم افزار های تدوین فیلم می باشد و در کامپیوترهای ویندوزی و مبتنی بر macOS هم اجرا می‌شود. برنامه Premiere به‌راحتی می‌تواند پروژه‌های موجود در فتوشاپ یا افتر افکت را به محیط داخلی خود منتقل کند.

همچنین این نرم‌افزار تقریباً از تمام فرمت‌های ویدیو و موارد دیگر و رزولوشن ۴K و بالاتر پشتیبانی می‌کند.

 

بعضی از قابلیت های این نرم افزار :

  1. تغییر در واسط کاربری برای افزایش سرعت در ویرایش و تدوین فیلم ها
  2. پشتیبانی از اکثر فرمت های فیلم
  3. پشتیبانی از اکثر فرمت های رایج تصاویر
  4. پشتیبانی از اکثر فرمت های صوتی
  5. سازگاری و قابلیت برقراری ارتباط میان انواع دوربین های فیلم برداری و عکاسی و …

 

ادغام محیط کاری :

After Effects از طریق Adobe Dynamic Link، ترکیب های Adobe After Effects را می توان Import کرده و مستقیما روی خط زمان پریمیر پرو پخش کرد. ترکیب افتر افکت را می توان اصلاح کرد و پس از برگشتن به پریمیر پرو، کلیپ با تغییرات مورد نظر آپدیت می شود. همچنین پروژه های پریمیر پرو را می توان به داخل افتر افکت Import کرد.

کلیپ ها را می توان بین برنامه کپی کرد و در عین حال خصوصیات کلیپ ها حفظ می شود. پریمیر پرو همچنین از بسیاری از پلاگین های افتر افکت پشتیبانی می کند.

 

Photoshop :

فایل های Adobe Photoshop را می توان مستقیما از داخل پریمیر پرو باز کرد تا در فتوشاپ ویرایش شوند. وقتی فایل فتوشاپ ذخیره شود، تمام تغییرات فورا آپدیت می شود و دوباره توجه به سمت پریمیر پرو برمی گردد.

 

Adobe Story،  OnLocation و Prelude :

محیط کاری پریمیر پرو از متادیتای درون اسکریپت یک تولید ویدئویی استفاده می کند. اسکریپت در Adobe Story ساخته می شود یا به آن وارد می شود، سپس به Adobe OnLocation ارسال می شود تا فیلم ضبط شده و هر متادیتای مرتبطی از اسکریپت به آن فیلم متصل شود. در نهایت در پریمیر پرو، قابلیت speech recognition یا تشخیص صدا می تواند صدا را با دیالوگ موجود در اسکریپت متادیتا هماهنگ کند.

در پریمیر پرو می توان کلیپ ها را براساس دیالوگ هایشان جستجو کرد و به Adobe Encore ارسال کرد تا DVD های وب قابل جستجو ایجاد شود. Adobe Prelude در ورژن های CS6 و جدیدتر، جایگزین OnLocation شده است.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.